COVID-19 Bilgi Merkezi

Güncellemeler

Singapur Hava Yolları olarak, Türkiye'deki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. COVID-19 gelişmeleri üzerine uygulayacağımız şirket politikalarımızı, düzenli olarak güncellenecek olan bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Soru ve işlemleriniz için buraya tıklayarak ilgili numara ve adreslerden bize ulaşabilirsiniz.

 Son güncelleme: 29 Aralık 2021

Seyahatinizi Planlayın

Seyahat planlarınızı yaparken sizlere yardımcı olabilmek için ihtiyacınız olan birçok şeyi sizin için tek sayfada buluşturduk. 

Şu anda hangi rotalarda uçuşlarımıza devam ettiğimizi, seyahat etmeyi planladığınız ülkelerde uygulanan ülkeye giriş ve karantina kurallarını sizin için hazırladığımız seyahat planlama rehberinden öğrenebilirsiniz. 

Eğer seyahat etmeyi planladığınız ülkeye uçuşlar henüz başlamadıysa veya ülkeye giriş şartlarını henüz sağlayamıyorsanız; durumda bir değişiklik olması halinde size haber verebiliriz. Seyahatizi planlamanıza yardımcı olacak bu sayfadan bizim ile iletişim bilginizi paylaşmanız halinde şartlardaki gelişmeler hakkında size bilgilendirmeler göndereceğiz.

SEYAHATİNİ PLANLA


Sizin için aldığımız önlemler

Önlemlerimizle Elmas Statü Kazandık

Singapur Hava Yolları olarak, küresel çapta yapılan denetlemelerde SimpliFlying denetimiyle gerçekleşen APEX Sağlık Güvenliği kontrollerinde ulaşılabilecek en üst seviye olan Elmas derecesine layık görüldük.

Gerek yerde gerek uçuş boyunca gökyüzünde aldığımız önlemlerin, sertifika almak için gerekli alt limitin 200 puandan daha fazla üstüne çıkarak tartışılmaz şekilde başarısının kanıtlanması üzerine Elmas dereceyi taşımaya hak kazandık. 10 kategori altında 58 ayrı maddeden oluşan kontrol listesi ışığında yapılan kontroller sonucu aldığımız bu derece, gideceğiniz yerlere sizleri güven içinde ulaştırmaya adanmışlığımızın açık bir vesikasıdır.

Temassız check-in ekranları, sık temas edilen çeşitli yüzeylerde özel antimikrobiyal kaplamalar, uçak içi menü ve dergilerin dijitalleştirilmesi gibi birçok alanda yaptığımız geliştirmeler sonucu alınan bu derece hakkında daha detaylı bilgi için ilgili basın bültenimize buradan ulaşabilirsiniz.
 
 

Ücretsiz rezervasyon değişikliği hakkı sunuyoruz

Seyahat tarihi 5 Mart 2020 - 31 Mayıs 2022 arasında olan Singapur Hava Yolları ve SilkAir biletlerinize ücretsiz değişiklik hakkı sunuyoruz.

Ücretsiz değişiklik hakkınız sayesinde COVID-19 salgını döneminde, yapmanız gereken bir değişiklik için değişiklik cezası ödemeden, seyahatlerinizi esnek bir şekilde planlama imkanına sahip olacaksınız.


Değişiklik yapmak istediğiniz uçuştaki uygun bilet sınıflarından kaynaklanan fiyat farkının sizden talep edilebileceğini unutmayın. İade talepleriniz için ise satın almış olduğunuz biletin kuralları geçerli olmaya devam edecektir.

 
 

Sağlığınızı Korumak İçin Aldığımız Önlemler

GELİŞTİRİLMİŞ KABİN TEMİZLİĞİMİZ

 

HEPA FİLTRE SİSTEMİMİZ

 

KABİN MÜRETTEBATI VE PİLOTLARIMIZ İÇİN TEDBİRLER

 

UÇAK İÇİ HİZMETLERDE DÜZENLEMELER

 

YİYECEK VE İÇECEK İKRAMINDA DÜZENLEMELER

 

UÇAK İÇİ YARDIMCI HİZMETLERDE DÜZENLEMELER

 

Kısmen kullanılmış biletler
Biletiniz kısmen kullanılmışsa (yani seyahat planınızın bir kısmını zaten gerçekleştirdiyseniz) biletinizin kullanılmayan kısmının değeri kadar uçuş kredisi alırsınız. Ancak bir kısmı kullanılmış biletler bonus kredi alma hakkına sahip değildir. Dilerseniz, orijinal ödeme şeklinizi kullanarak geri ödeme almayı da tercih edebilirsiniz.


Bonus uçuş kredileri

Bu bonus uçuş kredilerini rezervasyon değişikliği talebinize istinaden alacaksınız ve yeni seyahatinizde ortaya çıkması muhtemel fiyat farkını karşılamak için kullanabileceksiniz. İsterseniz, orijinal ödeme şeklinizi kullanarak geri ödeme yapmayı da tercih edebilirsiniz. Herhangi bir iptal ücreti alınmayacaktır.


Koltuk Seçimi
Yasal prosedürleri yerine getirmek üzere rezervasyon aşamasında koltuk seçiminde sınırlandırmalar olabileceğini veya hiç mümkün olmayabileceğini lütfen unutmayın. Ön ödemeli koltuk seçimi de aynı nedenler sebebiyle sınırlı olabilir.

Bazı yolcularımızın koltukları kalkış tarihine yakın olarak yeniden atanabilir. Ön ödemeli koltuk satın alan ve farklı bir koltuğa yeniden atanmış olanların ücretleri geri ödenir. Geri ödeme işleme koyulduktan sonra bu yolculara bir e-posta bildirimi gönderilir.

Koltuk seçemeyen müşterilere bir koltuk atanacaktır.
Tüm müşteriler çevrimiçi check-in yaparken onaylanmış koltuklarını görebilir. Uçuştan 48 saat öncesine kadar koltuk seçmek veya değişiklik yapmak mümkün olmayacaktır. 


Yeni Zelanda'ya gidecek yolculara önemli duyuru:
3 Kasım 2020 tarihi itibarıyla, Yeni Zelanda'ya gidecek tüm yolcuların buradaki adresten karantina tahsis sistemine kayıt olması ve onaylı bir döküman alması gerekmektedir. 

Yolcuların biniş kartlarını alabilmesi için, check-in sırasında bu dökümanın basılı veya dijital bir kopyasını sunması beklenecektir. Eğer ilgili onay dökümanını almak konusunda bir sorun yaşıyorsanız, uçuşunuzun tarihini düzenlemek üzere buradaki adreslerden bize ulaşabilirsiniz.